Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w twojej lokalizacji – Amazon Prime

Właśnie natknąłem się na kolejny przypadek tzw. geoblokady na Amazon Prime Video. Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się chcieć obejrzeć długo wyczekiwany film lub serial, tylko po to, żeby przeczytać frustrujący komunikat: „Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w Twojej lokalizacji„? No cóż, ja już nie raz się z tym spotkałem, ale postanowiłem nie poddawać się i oto, jakie metody udało mi się znaleźć, aby obejrzeć to, na co miałem ochotę. Oczywiście, zachęcam do korzystania z tych porad z rozwagą i przestrzegania warunków użytkowania platformy.

Czy Amazon Prime blokuje VPN?

Tak, Amazon Prime stara się aktywnie blokować połączenia użytkowników przez serwery VPN ze względu na umowy licencyjne i geoblokady. Nie każdy VPN będzie działał i odblokowywał zablokowane materiały wideo na platformie, dlatego warto spróbować kilka, jeśli pierwsza opcja nie zadziała.

Dlaczego Amazon Prime blokuje VPN-y? Problem polega na tym, że Amazon nie chce, aby ludzie korzystali z tych narzędzi w przypadku Prime Video ze względu na umowy licencyjne z zewnętrznymi studiami i producentami.

Chociaż Amazon Prime Video jest jednym z najpopularniejszych światowych serwisów z filmami na żądanie, nie jest dostępny we wszystkich krajach. Ludzie mieszkający w krajach, gdzie usługa jeszcze nie dotarła lub jest zabroniona, często korzystają z VPN-ów i serwerów proxy HTTP, aby obejść geograficzne ograniczenia Amazon Prime.

Jakie treści odblokujemy przez VPN + Amazon Prime Video?

Na pierwszy rzut oka zauważyłem, że niektóre z najpopularniejszych seriali, takich jak Suits, Grimm, Buffy: Postrach wampirów, Dr House czy Wikingowie są dostępne w USA, ale nie w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ są one już licencjonowane dla innego serwisu streamingowego, takiego jak Netflix czy HBO Max na terenie Polski. Jednak włączając VPN na Stany Zjednoczone i mają wykupione Prime Video w Polsce, obejrzymy te filmy i seriale.

Jeśli szukacie taniego VPN-a, to polecam mój inny artykuł, gdzie opisuję, jak można dostać 100% cashbacku w NordVPN lub Surfshark.

Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w Twojej lokalizacji w Prime Video
Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w Twojej lokalizacji w Prime Video

Dodatkowo, we włoskim Amazon Prime możemy oglądać niektóre mecze Ligi Mistrzów na żywo, co nie jest możliwe w poskim Prime Video.

Kod błędu 4601 w Prime Video

Kod błędu Amazon Prime Video 4601 (Ograniczenie obszaru usługi) „To wideo nie jest dostępne z powodu geograficznego ograniczenia licencji.”

Najczęstszym błędem, z którym zmagają się subskrybenci Prime Video w tym kontekście. to kod błędu 4601. Komunikat dotyczy „ograniczenia obszaru usługi”, co oznacza, że treść, którą próbujesz obejrzeć, nie jest dostępna w Twoim kraju lub regionie.

Gdy użytkownicy widzą ten błąd, prawdopodobnie próbują udawać inną lokalizację, ale ich dostawca VPN lub serwera proxy zostaje wykryty i zablokowany.

Kod błędu 1042 w Prime Video

Kod błędu Amazon Prime Video 1042 (HTTP Proxy nieobsługiwany) „Połączenie internetowe Twojego urządzenia używa serwera proxy HTTP, który uniemożliwia odtworzenie Twojego wideo.”

Kod błędu Amazon Prime Video 1042 (HTTP Proxy nieobsługiwany) to kolejny typowy błąd, który może się pojawić, gdy użytkownik próbuje obejrzeć wideo za pośrednictwem VPN lub serwera proxy. Błąd ten występuje, ponieważ Amazon Prime Video zidentyfikował jedno z takich połączeń i ogranicza jego użycie.

Telefony - zobacz ceny

Dodaj komentarz