Jak oglądać Viaplay zagranicą? W UE, UK, USA?

W kwietniu 2018 roku weszły nowe przepisy odnośnie korzystania z platform internetowych z treściami i dzięki temu masz teraz możliwość zabrania swojego lokalnego Viaplaya w dowolne miejsce w Unii Europejskiej. Z polskiego abonamentu Viaplay możesz korzystać także w Norwegii, w Niemczech, w Czechach czy w Holandii. Usługa działa dokładnie tak samo jak w Polsce pod względem treści, technologii i funkcjonalności. Pamiętaj, że jakość transmisji może się różnić w zależności od charakterystyki i prędkości łącza.

Jak oglądać Viaplay w UK czy USA?

Jeśli podróżujesz poza Unię Europejską, zalecamy, abyś przed wyjazdem pobrał nasze treści. Można je zapisać w trybie offline na urządzeniach przenośnych, takich jak telefon komórkowy lub tablet. W innym przypadku będzie konieczne użycie serwisu VPN, żeby ominąć informację „ten produkt jest niedostępny w twoim kraju”.

Zalecamy również, aby podczas korzystania z Viaplay poza Unią Europejską nie podłączać urządzenia do sieci lokalnej. Wynika to z faktu, że nie posiadamy odpowiednich uprawnień poza UE, co może skutkować zablokowaniem dostępu do strony lub automatyczną aktualizacją aplikacji Viaplay i utratą licencji na pobrane wcześniej treści na czas pobytu.

Aby odblokować dostęp do Viaplay podczas pobytu za granicą należy wykonać następujące kroki:

  1. Wyłącz aplikację Viaplay, aby nie była aktywna w tle.
  2. Włącz tryb samolotowy w swoim telefonie.
  3. Otwórz ponownie aplikację Viaplay na swoim urządzeniu.

Jeśli nadal nie masz usługi, możesz spróbować włączyć na krótko sieć 4G, aby zalogować się do aplikacji, a następnie ponownie włączyć tryb samolotowy. Pamiętaj, że Twój operator może naliczać dodatkowe opłaty za roaming/dane komórkowe używane za granicą. Możemy też zmienić serwery DNS w swoim urządzeniu. Ostatecznym rozwiązaniem będzie włączenie polskiego VPNa przy korzystaniu z Viaplay. W ten sposób będziemy też mogli korzystać z Viaplay przebywając poza granicami Polski i Unii Europejskiej, np. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Co zrobić gdy Viaplay blokuje VPN?

Jeśli ominięcie blokady regionalnej w Viaplay przez użycie VPN nie działa, bo Viaplay wykrywa używany przez nas VPN to warto spróbować:

  • wyczyścić ciastka w przeglądarce i zmienić serwer VPN na inny – dowolny w Polsce lub w innym kraju Unii Europejskiej. Usługi VPN takie jak NordVPN udostępniają setki serwerów, więc bez problemu znajdziemy przynajmniej kilka działających z Viaplay.
Telefony - zobacz ceny

Dodaj komentarz